Suizenkai – meditační ústrání s flétnou shakuhachi

11. – 14. 4. 2019
Místo konání: Malá Lhota, Český ráj, Česká republika

V samotném srdci Českého ráje stojí soukromé zendō sochaře Petra Kavana, kam se odebereme do meditačního ústraní s flétnou shakuhachi. Inspirováni rozvrhem zenových sesshinů zažijeme čtyři dny intenzivního hraní a zazenu. Organizátoři akce jsou profesionální hráč na shakuhachi Marek Kimei Matvija a sochař Petr Kavan.

Suizenkai není obvyklým workshopem. Jeho cílem je průzkum duchovní praxe s flétnou shakuhachi tzv. suizen. Základem praxe je tvz. robuki – skupinové hraní základního tónu po dobu 108 dechů. Další důležitá cvičení jsou věnována detailnímu poslechu zvuků přírody v okolí zendó. Každý den se uzavře tzv. ensókai, společným hraním duchovních skladeb koten honkyoku.

Zážitky z Hory Hiei
Suizenkai krátce navštíví buddhistický mnich Robin Shoen Heřman, který zde představí rituály a svou duchovní praxi na posvátné hoře Hiei poblíž Kyota. Tamní mniši spojují duchovní praxi s vysoce náročnou tělesnou aktivitou. Nejznámější část této praxe popisuje například tento televizní dokument.
Pustit si také můžete rozhovor s Robinem v pořadu Na Plovárně.

Datum: 11. – 14. 4. 2019
Cena 4,900 Kč
Kapacita: 4 až 8 osob
Místo konání: Malá Lhota, Český ráj, Czech Republic

Cena zahrnuje stravu a ubytování.

Ubytováni budete v pokojích pro 1 až 3 osoby, koupelny jsou sdílené. V areálu se nacházejí sochy Petra Kavana a zahradní meditační labyrint. V okolí jsou možné výlety do Českého ráje.

Suizenkai bude začínat večeří 11. 4. v 18:00 a bude končit v neděli 14. 4. v 15:00.

Registrace a více informací na info@neiro.org