Hlas

Vydejte se na cestu za za poznáním vlastního hlasu, kterou vás bude provázet Annabelle Plum.
Anna se dlouhodobě zabývá experimentálním zpěvem. Kromě vlastní tvorby se věnuje vyučování formou workshopů i soukromých lekcí a v letech 2013 až 2015 vyučovala kurz rozšířené hlasové tvorby na pražské DAMU.

“K experimentálnímu hlasu jsem se dostala oklikou přes studium divadelní vědy. Věnovala jsem se sborovému i jazzovému zpěvu a trochu dokonce i muzikálu. Není tedy překvapivé, že i moji žáci za mnou přichází z různých oborů a s různými cíli. Někdo hledá lepší hlasový výraz na jevišti, někdo jiný zase hledá cestu k tomu, aby si mohl zazpívat u táboráku s dětmi. Svoje hodiny proto pokaždé přizpůsobuji svým studentům a snažím se jim pomoci poznat a rozvinout jejich hlas. Hlas rozvíjíme a objevujeme společně, sama svůj vlastní hlas zkoumám znovu a znovu, i po mnohaleté praxi.”

Máte zájem? Kontaktujte nás.


Annabelle Plum

Annabelle Plum je zpěvačka a hlasová performerka. Svůj více jak tří oktávový rozsah využívá v soudobé vážné hudbě, improvizaci a jazzu.

Vystudovala Theatre Arts (Brown University, USA) a Performance Design and Practice (Central St. Martins, UK). Zabývá se experimentálním zpěvem, zejména tzv. extended voice technique, kterou studovala s Jonathanem Hart Makwaiou ve Francii a USA. Od roku 2009 žije v Praze, kde se zabývá hlasovou tvorbou, vede hlasové workshopy a vyučuje. V letech 2013 až 2015 vedla, jako hostující pedagog, kurz Hlasové tvorby na pražské DAMU na Katedře alternativního a loutkového divadla. Annabelle Plum je zakládající členkou TOPOS KOLEKTIVU.
annabelleplum.com

Projekty:
Topos Kolektiv (site-specific performance)
Quarter to Three (čtrvt-tónová improvizovaná hudba)
Annabelle Plum a Žaneta Vítová (hlas a akordeon)
3+1 (alternativní rock)

Stáže:
Pan Theatre (Paříž)
Wooster Group (New York)
Richard Foreman’s Ontological Theatre (New York)