CD: Quarter to Three

Newyroský jazzman Steve Cohn společně s vokalistskou Annabelle Plum a mistrem na japonskou šakuhači Markem Kimei Matvijou vytvořili album plné syrové energie, nadšení pro experiment i instrumentální zručnosti. V čele jejich tria stojí Hábovo čtvrt-tónové piano. Album obsahuje originální tvorbu, kterou hudebníci společně připravili a nahráli v červnu a červenci 2016. V tématicky vymezených, více či méně konceptuálních improvizacích zaznívají inspirace ze soudobé vážné hudby i jazzové hříčky.

Album Quarter to Three přináší svěží uchopení Hábova, komunistickou totalitou potlačeného, odkazu. Zkušeného newyorského improvizátora a pianistu Steva Cohna, zde doplňuje mladá dvojice českých hudebníků Annabelle Plum a Marek Kimei Matvija. Společně tvoří výjimečnou a vtipnou, byť velmi náročnou, Jako dramaturg připravuje koncerty a další akce propojující českou a japonskou hudební scénu. Neopomenutelným přínosem projektu je znovuzprovoznění Hábova čtvrt-tónového pianina.

 

Deska vyšla ve vydavatelství Polí5, v produkci NEIRO Association for Expanding Arts, za podpory Agosto Foundation, Japan Foundation, Ministerstva kultury ČR a HAMU.

Poslechnout si desku na Bandcamp.