JASMIN SCHAITL // Perfomance Workshop

JASMIN SCHAITL // Perfomance Workshop

 

26/11/2019
14.00-16.00

Workshop se zaměřuje na vědomí těla, vědomí prostoru a vytváření viditelných a neviditelných vztahů mezi naším fyzickým tělem a jeho okolím. Budeme pracovat se složitými základy bytí a pokusíme se zjistit, jak dosáhnout nejúpřímnějšího stavu přítomnosti. Budeme zkoumat, jak vzpomínky formují naše současné momenty a jak můžeme tyto současné momenty plně pozorovat. Účastníci budou také pracovat s nematerialitou času, jako hlavním nástrojem pro vytváření a sdílení práce v prostoru.

Jasmin Schaitl v současné době žije ve Vídni. Nedávno zahájila doktorské studium na Akademii umění a designu ve Vratislavi. Hlavním prostředkem výrazu v její tvorbě je tělo v představení, sochařství, kresbě a videu.

Od roku 2011 pracuje jako výtvarnice a performerka; organizuje a vede interdisciplinární projekty. Jasmin sdílí své přístupy k výkonu také prostřednictvím předních workshopů na univerzitách, institucích a festivalech performance po celé Evropě.

V oblasti performance a sochařství zkoumá souvislosti a účinek haptického smyslu a paměti. To zahrnuje zapojení publika, účast a předměty / materiály, kterých se musí dotýkat. Jasmin zkoumá, jak trvanlivé kousky a intimní nastavení výkonu a instalace jeden na jednoho ovlivňují a mění vnímání času a prostoru pro publikum.

Poznámka:
– Zkušenosti s perfomance nebo perfomance v jakémkoli uměleckém oboru jsou výhodou
– max. 10 účastníků

Přihláška:
– Stručný popis vašich dosavadních zkušenosti / zájem o performance (max. 600 znaků)
– krátké CV / bio (max. 600 znaků)
– zaregistrujte se přes: klara@neiro.org
– zaregistrujte se do: 17. 11. 2019
– oznámení výsledků: 19. 11. 2019

WORKSHOP je ZDARMA.

Adresa:
Holandská 48
Praha 10, Vršovice
101 00

Workshop se pořádá za podpory Městské části Praha 10, programu I-Portunusa ve spolupráci s CROSS ATTIC.