Workshop výroby shakuhachi s Johnem Kaizanem Neptunem

29. – 31. květen 2023
Studio NEIRO, Holandská 48, Praha 10
přihlašte se na info@neiro.org

John Kaizan Neptune je špičkový hráč a výrobce fléten shakuhachi [šakuhači] z prefektury Chiba. Jeho analytický přístup k tvarování vnitřního sloupce flétny mu umožnil jemně doladit jednotlivé noty napříč třemi oktávami, čímž vznikly dobře vyvážené, přesně laděné nástroje, které jsou svou projekcí srovnatelné se západními klasickými nástroji. V posledních letech se John Kaizan zaměřil také na výrobu špičkových jinashi [džinaši] shakuhachi. Jeho flétny můžete slyšet v koncertních sálech v rukou japonských a mezinárodních mistrů, jako jsou Kifu Mitsuhashi, Reison Kuroda, James Nyoraku Schlefer, Kaoru Kakizakai, Adrian Freedman a mnoho dalších.
Kromě toho, že je John Kaizan Neptune výrobcem shakuhachi, je i mimořádným hráčem, skladatelem a průkopníkem jazzu na shakuhachi.
Během tří dnů budete řezat, pilovat a vrtat pod dohledem mistra, a vyrobíte si vlastní jinashi shakuhachi. John Kaizan Neptune vám ukáže jak přesně vytvarovat vnitřní sloupec a pomůže vyřešit problémy, které se u vašeho nástroje vyskytnout. Pod Kaizanovým vedením si můžete vyrobit vlastní jinashi shakuhachi od začátku do konce (tak jak Vám čas dovolí), nebo si do dílny můžete přinést již vámi předvyrobenou shakuhachi, abyste ji pod jeho dohledem dokončili.

29. – 31. květen 2023
Studio NEIRO
Adresa: Holandská 48, Praha 10

Veškeré potřebné nástroje pro výrobu budou k dispozici, ale můžete si přinést i vlastní. Lze si buď objednat kvalitní bambus od Kaizanova profesionálního hledače bambusů, nebo si zdarma vzít jeden z Kaizanových bambusů s neobvyklou délkou nebo umístěním kolének (délky 2.0 až 2.8). Zatímco tyto bambusy nemusí nutně naplňovat japonské estetické standardy, budou zaručeně fungovat.
Kapacita workshopu je omezena na pouhých 6 míst, z tohoto důvodu je dílna otevřena výrobcům všech úrovní, a to i naprostým začátečníkům. Bude dost času pro všechny.

Podmínky:
Pro zajištění intenzivního zážitku je seminář otevřen pouze pro 6 účastníků.
Standardní poplatek (včetně 1 bambusu): 7400 Kč (cca 285 EUR)
Snížený poplatek je pro členy programu ISFP Family*: 5700 Kč (cca 220 EUR)
Přihlaste se na adrese info@neiro.org
* ISFP Family je věrnostní program International Shakuhachi Festival Prague. Další informace naleznete zde.

Bambus:
John Kaizan Neptune může účastníkům semináře poskytnout jeden kus bambusu na osobu. Tyto bambusy pocházejí z Kaizanova vlastního skladu a mají neobvyklou délku a umístění kolének. Zatímco tyto bambusy nemusí nutně splňovat estetickéstandardy, budou zaručeně splňovat svou funkčnost.
V případě zájmu zašlete žádost na info@neiro.org

Vysoce kvalitní bambus od profesionálního hledače bambusů bude stát cca. 20 000 až 30 000 jenů za kus. John Kaizan Neptune vám rád pomůže s výběrem konkrétního kusu.
V případě zájmu zašlete žádost na adresu info@neiro.org
Samozřejmě si můžete přinést svůj vlastní bambus nebo polodokončené shakuhachi.

ROZVRH:

29. – 31. 5. 2023

PONDĚLÍ, 29. 5
10:00 úvod
10:30 začátek výuky
13:15 oběd (75 minut)
17:00 konec výuky

ÚTERÝ, 30. 5.
10:00 začátek výuky
12:00 oběd (75 minut)
17:00 konec výuky

STŘEDA, 31. 5.
10:00 začátek výuky
12:00 oběd (75 minut)
16:00 konec výuky

(Ve čtvrtek 1. 6. 2023 v 20:00 se koná zahajovací koncert International Shakuhachi Festival Prague 2023)

Poznámky:
Prosím, přineste si vlastní pouzdro, ve kterém si vyrobené flétny odnesete domů.
Pokud máte vlastní oblíbené nářadí, vezměte je s sebou. Vrtačky, pilníky a pilky budou na místě k dispozici.
Workshop se bude konat v angličtině.
Pokud zůstáváte v Praze a potřebujete více času na dokončení flétny, můžete využít prostor a nářadí i mimo uvedené hodiny, stejně tak i během ISFP 23 (1. – 5. 5.)