ZEN Elements: Nová japonská a současná hudba

Trio japonských virtuózů a česká free jazzová dvojice Annabelle Plum & Žaneta Vítová rozezní Velký sál Novoměstské radnice.
Akihito Obama, Kizan Kawamura a Reison Kuroda jsou součástí japonského all-star ansámblu The Shakuhachi 5. Hrají na bambusové flétny shakuhachi [šakuhači] japonskou soudobou a duchovní hudbu. Každý z nich je předním nositelem jiné tradiční, generace dlouhé, linie. Společně se věnují nové hudbě a hledáním současného hudebního výrazu. V pražské Novoměstské radnici zazní jedinečný program, který představí japonské skladatelské osobnosti 20. a 21. století i hudební tradici mnichů komuso vycházející ze zenového buddhismu.
Koncert svou tvorbou doplní české duo Annabelle Plum & Žaneta Vítová. Jejich zvláštní hudební výraz kombinuje freejazzovou spontánnost s poetickou intimitou a minimalismem. Jejich tvorba tak oživuje a aktualizuje zenovou estetiku prožívání přítomného okamžiku. Jako host s nimi vystoupí český mistr na shakuhachi Marek Kimei Matvija.

Vstupenky

Koncert pořádá NEIRO Association for Expanding Arts (organizátor International Shakuhachi Festival Prague) ve spolupráci s Arts Council Tokyo a Novoměstskou radnicí, za podpory Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kultury ČR a hlavního města Prahy.