Hidejiro Honjō: Shamisen Unlimited | feat. Akihito Obama

Nespoutaná energie japonského shamisenu – třístrunného bezpražcového banja, které mistrně ovládá Hidejiro Honjō, rozezní Archu.

 

Mladý hráč na shamisen Honjō letos získal titul kulturního vyslance Japonska a stal se tak jedním z nejmladších držitelů tohoto prestižního ocenění. Jeho koncert v Arše zařazený do série NEIRO Unlimited je součástí celosvětové tour spojené právě s tímto putovním titulem.
Hidejiro Honjō je všestranný mistr svého nástroje – improvizuje, hraje tradiční hudbu, uvádí nové skladby a hraje v kapelách i se symfonickými orchestry.

 

Koncert, 18. 6. 20:00

Společně s Akihitem Obamou, jazzmanem a hráčem na japonskou flétnu shakuhachi [šakuhači], který se v Praze představil po boku jazzové legendy Yosukeho Yamashity v Arše a na International Shakuhachi Festival Prague, zahrají novou hudbu pro japonské nástroje. Vedle energických skladeb Dai Fujikury, Shinji Takady a jazzem inspirovaného Miho Hazamiho zazní i světová premiéra skladby Jan Ryanta Dřízala. Jako host vystoupí zpěvačka Annabelle Plum.


Shakuhachi workshop, 17. 6. 20:00

Zájemci o hru na flétnu shakuhachi se mohou zúčasnit workshopu s Akihitem Obamou a Markem Kimei Matvijou 17. 6. ve studiu NEIRO. Zájemci se mohou přihlásit na info@neiro.org.

 

Akci pořádá NEIRO Association for Expanding Arts (www.neiro.org) ve spolupráci s Divadlem Archa, za podpory Agency for Cultural Affairs, MKČR, MHMP a Japan Foundation.

 

NEIRO Unlimited

Koncertní série NEIRO Unlimited se zaměřuje výhradně na špičkové mezinárodní hudebníky, kteří své regionální nástroje používají v soudobé hudbě. Jejím pořadatelem je NEIRO Association for Expanding Arts.