Topos Kolektiv

TOPOS KOLEKTIV

Topos Kolektiv je projekt šesti hudebníků, který se zabývá eklektickou improvizací inspirovanou místem. Každý „koncertvzniká jako unikátní dílo celého ansámblu skrze komponovanou improvizaci přímo na místě. V rámci svých site-specific představení vytvořili Topos Kolektiv hudbu mimo jiné pro prostor Kina 64 U Hradeb, kaple sv. Anny v Nečtinech, Nákladového nádraží Žižkov, Botičského tunelu v Praze atd.

V rámci zahraničních performancí byl ansámbl hostem festivalu pro začínající umělce NEU NOW v Amsterdamu, pro který vytvořil zvukovou procházku v areálu Westergasfabriek – bývalé továrně přestavěné na “živý” veřejný park. Topos Kolektiv byl vybrán na mezinárodní uměleckou konferenci Music and/as Process v anglické Bath Spa University.
V roce 2015 uvedl Topos Kolektiv v New Yorku
čtyři večerní koncerty v Českém centru, The Firehouse Space a Silent Barn.

 

Z recenzí:

Firehouse Space, New York, USA:

http://www.doobeedoobeedoo.info/2015/12/01/concert-review-topos-kolektiv-an-evening-of-improvised-music/

 

64, Praha:
AsianStyle

OperaPlus

 

NNŽ, Praha:
HisVOICE

 

Pomocná partitura je spíše návod k hudebně-prostorové performanci, je vypracovaná kolektivně, všemi dohromady, a tak reflektuje unikátní dovedenosti každého z interpretů. Zároveň ale slouží jako plán či vodítko a zaručuje funkční spád celého představení,popisuje kreativní proces a záměr skupiny skladatel a dramaturg Martin Klusák.

 

Členové:

Marek Kimei Matvija – flétna shakuhachi

Hana Hrachovinová – harfa

Tomáš Kerle – perkuse

Tereza Kerle – hlas, perkuse, performance

Annabelle Plum – hlas

Martin Klusák – klávesové nástroje


V
íce: www.toposkolektiv.com