Neiro art lab Můstek uvádí: TOPOS KOLEKTIV: STANICE NULA

Může rozhlasový vysílač sloužit i jako hudební nástroj? Přijměte pozvání na vernisáž výstavy k unikátnímu rozhlasovému projektu Stanice Nula, který vznikal v průběhu letošního roku v návaznosti na 100. výročí vysílání Českého rozhlasu.
Jeho autoři se rozhodli neotřelým způsobem využít místa spojená se šířením rozhlasového signálu a rozeznít Žižkovskou věž, Ještěd, Bukovou horu, Lechův kámen či rozhlasový vysílač Liblice B, který je s výškou 355 metrů vůbec nejvyšší stavbou v Česku.
Celkem pět skladeb autorsky realizoval ansámbl Topos Kolektiv, který ve čtvrtek 30. listopadu vystoupí i na vernisáži výstavy v galerii Neiro Můstek art lab, kde jeho členové navazují svými vizuálními díly a prostorovými instalacemi na jednotlivé části hudebního cyklu.
Navštivte výstavu a zaposlouchejte se do experimentální podob hudby!
–––––––––––––––––––––––––––––––––
▪️ Výstava se koná od 30. listopadu 2023 do 15. února 2024 v prostorách vestibulu stanice metra A Můstek – z ulice Na Příkopě.
▪️ Výstavu pořádá Český rozhlas Vltava a NEIRO Association for Expanding Arts z.s.
▪️ Uvedená díla vznikla v koprodukci Českého rozhlasu Vltava a spolku NEIRO Association for Expanding Arts z.s. za podpory Ministerstva kultury České republiky, Magistrátu hlavního města Prahy a Státního fondu kultury ČR.