FREE IMPROVISATION transatlantique

FREE IMPROVISATION transatlantique – večer improvizované hudby s Byronem Asherem, Annabelle Plum, Káťou Vackovou, Martinem Debričkou, Jakubem Švejnarem a Markem Kimei Matvijou.
Jazzový saxofonista z New Orleans Byron Asher v koncertu se svými hudebními přáteli z Prahy. Zkušení improvizátoři dvou kontinentů se sejdou v různých spojeních ve třech setech. Přijďte zažít transatlantickou hudební energii těchto vyjímečných hudebníků.

Set 1: Annabelle Plum, Káťa Vacková
Set 2: Byron Asher, Martin Debříčka, Jakub Švejnar
Set 3: Byron Asher, Martin Debřička, Jakub Švejnar, Annabelle Plum, Kaťa Vacková + Marek Kimei Matvija
Byron Asher je saxofonista, klarinetista a skladatel žijící v New Orleans a působící na pomezí široce experimentální kompozice a jazzové a improvizované hudby. Ve své praxi se věnuje zkoumání nových zvuků napříč žánry a usiluje o budování komunity prostřednictvím účasti a sestavování souborů, které sdružují hudebníky s různým vzděláním, geografickým a estetickým zázemím.

Zpěvačka a hlasová performerka Annabelle Plum využívá svůj více jak tří oktávový rozsah v současné hudbě, improvizaci a jazzu. Zaměřuje se na experimentální hlasové techniky a práci s barvou tónu. Zabývá se interpretací grafických partitur a performancí v prostoru. Spolupracuje s dalšími hudebníky, výtvarníky a performery a provedla díla českých i zahraničními skladatelů (Michael Mantler, Hiroya Miura, Brigitta Muntendorf, Ian Mikyska, Petr Hora, Anna Vtípilová, Sońa Vetchá a další). Je zakladatelkou a frontmankou několika projektů (Annabelle Plum & Žaneta Vítová, Die Schatten, Topos Kolektiv, Quarter to Three).

Káťa Vacková je kontrabasistka a zpěvačka působící na pomezí popu, klasické hudby a jazzu. Je součástí hudebních projektů Metastavy, Uthando, Blue Oyster Court a At Eas, které se vyznačují barvitým a nápaditým repertoárem čerpajícím z jazzu, klasiky i z hudební avantgardy.

Martin Debřička je multižánrový saxofonista a basklarinetista pohybující se na pomezí klasiky, jazzu, rocku, popu, ethna a reggae. Jeho nápaditou a precizní hru na saxofon jste mohli před lety zaslechnout ve formacích jako Urban Bushman či Tribetown, v současnosti v Ensemble Terrible, Marimba Mama a další.

Jakub Švejnar je český jazzový hráč na bicí známý z tria KIN, kapel Uthando či Dust In The Groove i příležitostnou spoluprací s NOCZ.

Marek Kimei Matvija Marek Kimei Matvija je mistrem hry na původem japonskou bambusovou flétnu shakuhachi. Japonskou tradiční hudbu studuje pod vedením mistra Mitsuhashiho Kifu, který mu udělil mistrovský titul. Marek se tak stal historicky prvním Čechem, jenž dosáhl tohoto uznání. Vedle japonské hudby má Marek též velkou vášeň pro improvizovanou a soudobou hudbu; je člen Topos Kolektivu a Quarter to Three příležitostně hostuje v projektu Škrábanice Michala Rataje a Jaroslava Typlta.