Anna Kryvenko: Jednodušší než si myslíte

Neiro Můstek art lab uvádí krátký střihový film ukrajinské filmařky Anny Kryvenko. Jednodušší, než si myslíte využívá jednoduchého juxtapozičního principu a staví záběry z válek 21. století do vzájemného kontrastu.
Pravidla našeho světa se mění. Mění se dynamicky a neočekávaně. S hrůznými dopady, krize střídá krizi. Mnoho lidí si vytváří únikové strategie jak nalézt vnitřní rovnováhu a vyvážit tím rozkolísaný okolní svět. Výstava Jednodušší, než si myslíte toto spásné uhýbání a vyhýbání tematizuje a upozorňuje na nebezpečí vyplývající z neustálého toku mediálních obrazů války, násilí, katastrof a bídy v rámci stejnojmenného filmu ukrajinské filmařky Anny Kryvenko.


Anna je filmová a vizuální umělkyně. Je absolventkou Centra Audiovizuálních Studií na pražské FAMU. Studovala divadelní režii na KNUTKT v Kyjevě a režii alternativního divadla na pražské DAMU. Její filmy a performance byly promítány na Festivalu Fluidum, MFDF Jihlava, Intermedia BB nebo Visions du Reél. Spolupracovala také na několika skupinových výstavách. Její found-footage film Potichu jako kometa získala cenu za nejlepší Experimentální počin na FAMUfestu. Za film Poslechnout horizont získala ocenění Nejlepší český experimentální dokument na MFDF Jihlava. Její poslední film – celovečerní debut – Můj neznámý vojín premiéroval na festivalech DOK Leipzig (DE) a MFDF Jihlava (CZ).

Výstava se koná v nové art lab (stanice metra A Můstek přímo pod ulicí Na příkopě, poblíž východu A5, A6 naproti supermarketu Albert). mapa

FB událost

Uvedené dílo vzniklo za podpory Ministerstva kultury České republiky, Magistrátu hlavního města Prahy a Státního fondu kultury ČR.